Chemiczne czyszczenie instalacji

Właściciele domów jednorodzinnych oraz właściciele budynków użytkowych często po latach eksploatacji obiektu zauważają spadek ciśnienia wody w rurach. Może to dotyczyć zarówno instalacji z wodą użytkową, jak również innych instalacji wodnych. Należą do nich rury systemów centralnego ogrzewania lub nawet rury zraszaczy ogrodowych, o ile wykonane są ze standardowych rur do wody. Rozwiązaniem podobnego problemu może okazać się chemiczne czyszczenie instalacji, które warto przeprowadzić przynajmniej raz na kilka lat. Specjaliści zalecają, aby wszystkie instalacje wodne czyścić nie rzadziej niż raz na 10 lat. Jeśli zarządca budynku tego nie robi, nie może się dziwić, że dochodzi do problemów z prawidłowym działaniem systemów.

Chemiczne czyszczenie instalacji – po co się je wykonuje?

Czyszczenie rur rozprowadzających wodę należy wykonywać regularnie z tego powodu, że po latach użytkowania osadza się w nich szlam, rdza oraz związki żelaza wynikające z korodowania rur. To wszystko powoduje, że przekrój poprzeczny rury w poszczególnych miejscach instalacji się zmniejsza, co powoduje spadek ciśnienia. Niekiedy może zdarzyć się tak, że spadek ciśnienia jest nagły. Jeśli nie jest to spowodowane czynnikami zewnętrznymi, takimi jak problemy techniczne stacji wodociągowej, bardzo prawdopodobne, że przyczyna leży w zapchanych rurach. Pracująca instalacja regularnie rozprowadza zalegające odpady, ale chwilami światło może całkowicie lub znacznie się zablokować, po czym nagle odblokować. Podobne zjawisko sugeruje, aby sprawdzić, czy rury są odpowiednio czyste.

W czym pomoże czyszczenie rur do wody?

Wyczyszczenie mechaniczne lub chemiczne rur przewodzących wodę usunie poprzez rozpuszczenie i wypłukanie osadów zbierających się w rurach przez długie lata. Zniweluje to problem ze spadającym ciśnieniem, a także sprawi, że woda wypływająca z instalacji będzie czystsza, o ile sytuacja dotyczy instalacji wody użytkowej. Przedłuży to również żywotność całej instalacji.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *