Czyszczenie rur wodociągowych

Kupując dom, który ma co najmniej kilkanaście lat, warto sprawdzić kilka rzeczy. O ile ocena wizualna budynku może dużo powiedzieć o jego stanie, to o wiele ważniejsze jest rzetelne sprawdzenie wszystkich instalacji, takich jak instalacje elektryczne i wodne. Jeśli okaże się, że wymagają remontu lub w niektórych przypadkach nawet całkowitej wymiany, poniesie do ze sobą ogromne koszty. W przypadku rur wodnych niekiedy wystarczające okaże się czyszczenie wodociągowych doprowadzających wodę do budynku oraz instalacji w samym budynku, jednak stan instalacji warto ocenić jeszcze przed zakupem, aby nie okazało się, że rury nadają się jedynie do kompleksowej wymiany. Niestety w praktyce bywa tak, że jeśli rury są bardzo zniszczone przez nieprawidłową eksploatację, uszkodzone mogą okazać się także wszystkie urządzenia korzystające z instalacji, takie jak kotły, piece, bojler lub grzejniki.

Jak sprawdzić, czy rury są w dobrym stanie?

Czyszczenie rur wodociągowych oraz tych, znajdujących się w budynku, powinno być regularnie wykonywane. Jeśli właściciel nieruchomości nie deklaruje, że robił to podczas użytkowania budynku, trzeba sprawdzić ich stan, gdyż jest duże prawdopodobieństwo, że instalacja jest w fatalnym stanie. Jeśli zaś rury były czyszczone, także istnieje ryzyko, że wykonano to nieprofesjonalnie i zniszczono warstwę ocynku, co również kwalifikuje rury do rychłej wymiany.

Chcąc sprawdzić stan rur, najlepiej jest sprowadzić specjalistę z tego zakresu, który skutecznie i precyzyjnie zdiagnozuje stan instalacji i określi, ile jeszcze czas będzie można ją użytkować bez konieczności remontu.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *