Czyszczenie instalacji CO Wrocław

Eksploatowanie instalacji centralnego ogrzewania wymaga regularnej konserwacji. Nie wystarczy jednak zadbać o odpowiedni stan pieca, czy kotła, ale należy też regularnie czyścić rury rozprowadzające wodę grzewczą po całym systemie. Jest to konieczne, gdyż na przestrzeni lat z wody wytrącają się kamień oraz związki żelaza, co powoduje zastoje w rurach. Najbardziej narażone na to są instalacje, w których znajduje się spora ilość kolanek i ślepych zakamarków, w których cyrkulacja wody jest ograniczona lub utrudniona ze względu na budowę instalacji. Niestety dotyczy to większości projektów. Prawidłowo zmontowane systemy rur powinny minimalizować ryzyko powstawania takich zatorów, jednak w praktyce zanieczyszczenie rur rozprowadzających wodę na dłuższą metę jest nie do uniknięcia. Czyszczenie instalacji CO we Wrocławiu świadczy wiele firm, więc nie stanowi to problemu dla odpowiedzialnych zarządców myślących o swoich nieruchomościach perspektywicznie.

W jaki sposób czyści się rury od wewnątrz?

Czyszczenie rur od wewnątrz nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Oczywiste jest, że dostanie się do nich, jest ograniczone, a demontaż instalacji wydaje się być kompletnie nieopłacalny. Oznacza to, że jedyną metodą jest wpuszczenie odpowiednich preparatów chemicznych rozpuszczających osad zbierający się w rurach, a następnie wypłukanie go i uzupełnienie instalacji nową porcją wody. Tak właśnie postępują profesjonalne firmy czyszczące instalacje CO we Wrocławiu. Warto zaznaczyć, że zrobienie tego na własną rękę jest właściwie niemożliwe, jeśli ktoś się na tym dobrze nie zna. Wymaga bowiem dobrania i użycia odpowiednich preparatów chemicznych, które skutecznie rozpuszczą zebrany w rurach szlam, jednocześnie nie uszkadzając rur poprzez rozpuszczenie ich wierzchniej ocynkowanej warstwy.

Mechaniczne wypłukiwanie wody

Ponadto trzeba mechanicznie wypłukać wodę z rur, do czego używa się mocnych pomp i agregatów podłączonych do jednego z końców instalacji. Cały ten proces wymaga precyzyjnego wykonania, gdyż w przeciwieństwie można uszkodzić instalację.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *