Czyszczenie instalacji CO Poznań

W polskiej szerokości geograficznej koszty ogrzewania zazwyczaj pokrywają znaczną część zużycia energii budynków. W przypadku domów jednorodzinnych i mieszkalnych budynków wielorodzinnych koszty ogrzewania mogą przekroczyć nawet kilkadziesiąt procent rocznych wydatków na energię. W przypadku lokali użytkowych proporcje są nieco niższe, ale nadal bardzo wysokie. Nawet w przypadku budynków przemysłowych i fabrycznych te koszty są istotną pozycją w budżecie. Nic dziwnego, że większość właścicieli nieruchomości stara się jak najbardziej zoptymalizować proces ogrzewania swoich budynków. Niewiele osób bierze jednak pod uwagę to, jak wiele można skorzystać na czyszczeniu instalacji CO dostępnej w Poznaniu i większości innych dużych miast.

Czyszczenie instalacji, a efektywność grzania?

Wcale nie jest oczywistym fakt, że rury ogrzewania centralnego przez lata eksploatacji mogą się naturalnie zanieczyszczać. Jest to spowodowane odkładaniem się dużych ilości szlamu i tlenków żelaza. W skrajnym przypadku może to powodować zablokowanie prześwitu rur i zniszczeniu instalacji, choć o wiele częściej zauważa się po prostu spadek ciśnienia i problemy z działaniem centralnego ogrzewania. Warto zastanowić się, czy przyczyną nie są właśnie zanieczyszczone rury, które blokują prawidłową cyrkulację cieczy w systemie grzewczym. Najbardziej intensywnie to zjawisko zachodzi w starych budynkach, do budowy których użyto materiałów wątpliwej jakości. Rury wykorzystywane kilkadziesiąt lat temu nie spełniają dzisiejszych norm jakości i zazwyczaj sprawiają liczne problemy podczas eksploatacji. W takiej sytuacji wymiana pieca na nowy, większy i bardziej wydajny niewiele pomoże. Wskazane jest raczej czyszczenie instalacji CO oferowane przez firmy w Poznaniu, które specjalizują się w tego typu usługach.

Ile można zaoszczędzić na ogrzewaniu dzięki wyczyszczeniu instalacji CO?

Efektywność instalacji CO zazwyczaj spada stopniowo. Proces ten może postępować w różnym tempie, w zależności od tego, jak zbudowana jest instalacja. Zazwyczaj największy spadek wydajności widuje się po około dekadzie. Jeśli instalacja jest jeszcze starsza, a nigdy nie była czyszczona, można zyskać na efektywności nawet pięćdziesiąt procent.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *