Czyszczenie rur wodnych

Posiadając w budynku instalację centralnego ogrzewania lub instalacje wodne często można spotkać się z sytuacją, gdy nagle spada ciśnienie wody. Jest to problem powszechny zwłaszcza w starszych budynkach, w których instalacje mają co najmniej kilkadziesiąt lat. Jeśli przez ten czas rury nigdy nie były czyszczone, a ponadto zostały wykonane z materiałów niskiej jakości, może okazać się, że niezbędne będzie nawet wymienienie rur na nowe. Jest to bardzo kosztowna inwestycja, więc warto regularnie kontrolować stan rur, tak by uniknąć konieczności robienia generalnego remontu. Czyszczenie rur wodnych jest zdecydowanie mniej kapitałochłonne, nawet jeśli trzeba je wykonywać co kilka lat. Sprawi to jednak, że cała instalacja będzie działała sprawnie o wiele dłużej.

Oznaki zanieczyszczenia rur wodnych

Nie wiedząc, czy nadszedł już czas na czyszczenie rur wodnych, warto przyjrzeć się działaniu instalacji. W tym celu można dokładnie przyjrzeć się ciśnieniu we wszystkich kranach instalacji. Jeśli, w którymś z nich ciśnienie będzie zdecydowanie niższe, może zwiastować to potencjalne kłopoty na tym odcinku instalacji. Możliwe jest także zdiagnozowanie stanu rur za pomocą wprowadzenia do nich specjalistycznych kamer lub zbadaniu składu wody.

W skrajnym przypadku można także rozkręcić rury i zmierzyć precyzyjnie ciśnienie w różnych miejscach instalacji za pomocą dedykowanych do tego urządzeń. Jest to jedna z najbardziej precyzyjnych form diagnostyki.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *