Czyszczenie instalacji co Warszawa

Jeśli zauważy się nagły spadek wydajności centralnego ogrzewania, nie warto od razu upatrywać w tym winy kotła lub pieca. Pozornie jest to naturalne, jednak nie zawsze jest to słuszne przewidywanie. Bardzo często przyczyną problemów z instalacją CO nie są kotły, a zanieczyszczone rury rozprowadzające wodę po budynku. Niestety na ten problem narażone są wszystkie rodzaje instalacji. Samo konserwowanie instalacji przez czyszczenie chemiczne lub mechaniczne przepłukiwanie powinno być wykonywane niezależnie od rodzaju zainstalowanych systemów. Optymalnie zaleca się robić to raz na kilka lat, a przynajmniej raz na dekadę.

W przeciwnym razie bardzo prawdopodobne jest, że wydajność instalacji spadnie co najmniej o kilkanaście procent, a w przeciągu kilkunastu lat ten współczynnik może dojść nawet do kilkudziesięciu procent. Czyszczenie instalacji COWarszawie oraz innych dużych miastach nie jest problemem, gdyż zajmują się tym wyspecjalizowane firmy. Trzeba jednak pamiętać, że im dłużej się z tym zwleka, tym więcej problemów będzie podczas czyszczenia.

Które rodzaje instalacji wymagają najczęstszego czyszczenia?

Z największą pieczołowitością do czyszczenia instalacji CO w Warszawie, a także innych miastach powinni zwrócić uwagę właściciele budynków wybudowanych w latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. W tamtym okresie używano rur o bardzo niskiej jakości, które bardzo intensywnie korodują i po latach zbiera się w nich znaczna ilość szlamu. Może to powodować nie tylko znaczne obniżenie efektywności instalacji CO, co powoduje istotne straty finansowe, ale także przyspieszyć proces niszczenia rur od wewnątrz. Zaniedbanie regularnego czyszczenia spowoduje, że cała instalacja będzie dużo szybciej wymagała całkowitej wymiany, co z pewnością poniesie ze sobą o wiele wyższe koszty, niż czyszczenie bejco kilka lat. Także osoby, które eksploatują instalację wybudowaną w nieprofesjonalny sposób na podstawie amatorskich projektów, powinny regularnie monitorować stan rur, gdyż słaba cyrkulacja, może stymulować proces zanieczyszczania się ich.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *